Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum

Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma

​​​​​​​
Projekt beszámoló

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, a Nemzeti Tehetségprogram keretében kiírt, NTP-MTTD-16-0368 kategória kóddal rendelkező pályázatot iskolánk nyerte el.
A pályázati kategória elnevezése: a matematikai, a természettudományos, a technikai, digitális, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése és támogatása a köznevelési intézményekben.

A projekt címe: Építsünk robotot!

60 órás tanórán kívüli, a gépész és informatika szakmához kapcsolódó elméleti és gyakorlati ismereteket elmélyítő és bővítő komplex tehetségazonosító és tehetséggondozó program megvalósítására került sor, melynek eredményeképpen tárgyiasult alkotások is készültek. Ehhez kapcsolódóan 3 db LEGO® MINDSTORMS EV3 Education csomagot vásároltunk, kialakítottunk egy hozzátartozó terepasztalt.

A projektben 16 fő diák vett részt, ahol a megismerhették a robotok összeépítését, mozgató egységek elhelyezését, a csatlakozások létesítését. Megtanulhatták a robotokat programozni, LEGO® Mindstorms Home Education fejlesztő felület kezelését, betekintést nyerve ezáltal robotika világába.

 
  

A műhelymunkához kapcsolódott egy kiegészítő tevékenység, egy felsőoktatási intézmény meglátogatása. A meglátogatott felsőoktatási intézményünk Győrbe a Széchenyi István Egyetem. Betekintést nyertünk az egyetem életébe, képzési struktúrájába (duális képzés). Az egyetem meglátogatása után megtekintettük az Audi Hungary Kft, ahol fantasztikus élményekkel lehettünk gazdagabbak. A gyárlátogatás során betekintést nyertünk a gyártási folyamatról, a programozásról, a robotizálásról, a raktározásról.

Eredményeink:

2017. 02. 24-én rendezték meg a Pallasz Athéné Egyetem GAMF Karán a VII. Mobilrobot Programozó Országos Csapatverseny döntőjét. A versenyre robotok közötti kommunikációt megvalósító projektekkel lehetett nevezni. Az egésznapos verseny végén az iskolánk SzigmaB csapata VII. helyezést ért el.

2017. 04.26-án az Óbudai Egyetem VI. Bánki Lego napot rendezett. Iskolán két csapatot indított, ahol az egyik csapat V. helyezés a másik csapat pedig VI. helyezést ért el.

​​​​​​​
Projekt beszámoló

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, a Nemzeti Tehetségprogram keretében kiírt, NTP-MTTD-16-0368 kategória kóddal rendelkező pályázatot iskolánk nyerte el.
A pályázati kategória elnevezése: a matematikai, a természettudományos, a technikai, digitális, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése és támogatása a köznevelési intézményekben.

A projekt címe: Építsünk robotot!

60 órás tanórán kívüli, a gépész és informatika szakmához kapcsolódó elméleti és gyakorlati ismereteket elmélyítő és bővítő komplex tehetségazonosító és tehetséggondozó program megvalósítására került sor, melynek eredményeképpen tárgyiasult alkotások is készültek. Ehhez kapcsolódóan 3 db LEGO® MINDSTORMS EV3 Education csomagot vásároltunk, kialakítottunk egy hozzátartozó terepasztalt.

A projektben 16 fő diák vett részt, ahol a megismerhették a robotok összeépítését, mozgató egységek elhelyezését, a csatlakozások létesítését. Megtanulhatták a robotokat programozni, LEGO® Mindstorms Home Education fejlesztő felület kezelését, betekintést nyerve ezáltal robotika világába.

 
  

A műhelymunkához kapcsolódott egy kiegészítő tevékenység, egy felsőoktatási intézmény meglátogatása. A meglátogatott felsőoktatási intézményünk Győrbe a Széchenyi István Egyetem. Betekintést nyertünk az egyetem életébe, képzési struktúrájába (duális képzés). Az egyetem meglátogatása után megtekintettük az Audi Hungary Kft, ahol fantasztikus élményekkel lehettünk gazdagabbak. A gyárlátogatás során betekintést nyertünk a gyártási folyamatról, a programozásról, a robotizálásról, a raktározásról.

Eredményeink:

2017. 02. 24-én rendezték meg a Pallasz Athéné Egyetem GAMF Karán a VII. Mobilrobot Programozó Országos Csapatverseny döntőjét. A versenyre robotok közötti kommunikációt megvalósító projektekkel lehetett nevezni. Az egésznapos verseny végén az iskolánk SzigmaB csapata VII. helyezést ért el.

2017. 04.26-án az Óbudai Egyetem VI. Bánki Lego napot rendezett. Iskolán két csapatot indított, ahol az egyik csapat V. helyezés a másik csapat pedig VI. helyezést ért el.